MŁODZI STRAŻACY Z GMINY KORYCIN Z WIZYTĄ NA LITWIE

W dniach 14-16 czerwca 2021 roku 15-osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Korycinie, wyjechała wraz z trzema opiekunami na Litwę, aby wziąć udział w wydarzeniu pn. „Turniej młodych strażaków”. 

Młodzi pasjonaci pożarnictwa i pomagania bliźnim, uczestniczyli w pokazach ratownictwa, w lekcjach udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzali przepiękną wypoczynkową miejscowość Troki. Nawiązali również nowe przyjaźnie z rówieśnikami z młodzieżowej drużyny pożarniczej z Rejonu Wileńskiego.

Wyjazd był możliwy dzięki transgranicznemu projektowi pn. „Emergency response matrix – a new approach to cross border emergency govermance” w ramach Programu INTERREG Litwa – Polska. Projekt trwa od 1 marca 2019 roku do 31 sierpnia 2021 roku i w jego ramach w Gminie Korycin rozbudowano remizę strażacką w Korycinie oraz zakupiono dwa nowoczesne, w pełni wyposażone wozy bojowe dla jednostek OSP w Korycinie i Ostrej Górze.

Za dwa tygodnie 10 dorosłych druhów z OSP Gminy Korycin wyjedzie na Litwę na kurs ratownictwa technicznego. Współpraca transgraniczna i przyjaźń z sąsiadami dają nie tylko ogromną satysfakcję, pokazują świat i nowe możliwości, ale przynoszą także wymierne, materialne korzyści w postaci np. nowego sprzętu dla jednostek straży pożarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content