O gminie

gmian

Gmina Korycin to urokliwy teren wtulony między Puszczę Knyszyńską i Biebrzański Park Narodowy. Jej powierzchnia wynosi 117 km2 a liczba mieszkańców około 3 500. Gmina ma wiele atutów, m.in. bliskość granicy z Litwą i Białorusią oraz dogodne położenie komunikacyjne.

To co wyróżnia gminę Korycin to czyste środowisko, specyficzny klimat i ludzie otwarci na postęp i wiedzę, rozumiejący konieczność inwestowania w siebie i prowadzoną działalność. Myśląc o ich potrzebach samorząd realizuje szereg działań, które mogą poprawić i wzbogacić jakość życia w gminie.

Obecnie wszystkie gminne miejscowości wyposażone są w zbiorczą sieć wodociągową. W Korycinie pracuje komunalna oczyszczalnia ścieków a posesje we wsiach mają przyzagrodowe oczyszczalnie ścieków. Zespół szkół i Przedszkole w Korycinie to nowoczesne kompleksy z dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną i sportową z kompleksem boisk i zapleczem sportowym.

Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie gminy , budowa, przebudowa i modernizacja dróg, zalew wraz z obiektami sportowo-rekreacyjnymi, zrewitalizowany drewniany wiatrak, „orlik” z zapleczem czy boisko do piłki nożnej z kortami tenisowymi to tylko część działań jakie zostały zrealizowane w ciągu ostatnich lat.

Optymalnie wykorzystujemy środki unijne. Jesteśmy w trakcie realizacji niezwykłego przedsięwzięcia pt. „Zabytki Królewskiego Korycina”. W jego ramach został przebudowany Koryciński Rynek, na którym stanęła rzeźba „Truskawkowej Księżniczki” otoczona strzelającymi fontannami. Trwa remont kościoła i rewitalizacja jedynego w regionie Parku Plebańskiego ze świętymi źródłami.

Atutem gminy jest Ser Koryciński, jeden ze sztandarowych produktów regionalnych naszego kraju.

Zapraszamy wiosną i latem, zimą i jesienią. Przyjmiemy wszystkich z otwartym sercem i staropolską gościnnością. Nasza dewiza to „Gość w dom, Bóg w dom”.

Herb gminy Korycin

korycin news

W polu czerwonym wzgórze zielone a na nim krzyż biały w słup. Krzyż opasany jest przez koronę złotą tak, że lewe, prawe i górne ramiona krzyża są nad koroną.

Flaga gminy Korycin

flaga

Zgodnie z zasadami heraldycznymi kolorystyka flagi związana jest z barwami herbu gminy Korycin. Zachowana zostaje zależność: białe godło (krzyż) na czerwonym tle Zielone pasy po bokach wyobrażają środowisko – a więc zarówno rolniczy charakter gminy i jej atrakcyjność krajobrazową. Flaga związana jest z teraźniejszością z obecnymi układami własnościowymi i politycznymi.

[metaslider id=1877]

Skip to content