Kraina truskawki

LEGENDA O TRUSKAWKOWEJ KSIĘŻNICZCE

Dawno, dawno temu na świecie panowała szarość a ludzie mieli smutne serca. Istniało jednak miejsce, w którym wszyscy byli weseli i szczęśliwi. Było to Królestwo Truskawek.

Pewnego dnia Król Truskawek zlitował się nad smutnymi ludźmi i wysłał swoją córkę aby dała ludziom owoc radości.

Księżniczka stanęła na korycińskim rynku i każdego, kto do niej podszedł, obdarowywała tym wspaniałym owocem. Kto tylko go skosztował, stawał się szczęśliwy, a jego życie odzyskiwało barwy. Kiedy ludzie spostrzegli, że ten owoc przynosi im radość, zaczęli go uprawiać i przekazywać dalej i dalej…

I tak z Korycina rozeszła się na świat sława truskawki, a kto tylko chciał mógł przyjść na rynek i zjeść ten owoc prosto z ręki Truskawkowej Księżniczki.

Uprawa truskawek w gminie Korycin sprawia, że ten teren stał się swoistym zagłębiem truskawkowym. Od 17 lat, na zakończenie sezonu truskawkowego, w czerwcową sobotę i niedzielę odbywa się impreza, która jest reklamą Korycina, piękna jego krajobrazu, zdrowego rolnictwa i oczywiście samych owoców. Imprezie towarzyszą liczne konkursy oraz występy artystyczne w trakcie festynu. Gościliśmy już Zbigniewa Wodeckiego, Eleni, zespół Mafia, Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, Marlenę Drozdowską, Andrzeja Rosiewicza, Szymona Wydrę z zespołem Carpe Diem, zespół Leszcze, Norbiego, zespół Lombard, Boney M, Halinę Młynkową i wielu innych artystów. Niewątpliwą atrakcją święta jest również „korycińska noc pod gwiazdami” z pokazami fajerwerków, dyskoteką, ogniskami, w otoczeniu przyrody nad pięknie oświetlonym zalewem korycińskim.

W niedzielę, podczas festynu, można pochwalić się największą truskawką, wziąć udział w mistrzostwach świata w jedzeniu truskawek na czas, czy przystąpić do konkursu na kulinarnego na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. Nie można nie wspomnieć o truskawkowej rewii mody czy o konkursie na najpiękniejsze i najoryginalniejsze rękodzieło ludowe z truskawką w temacie.

[metaslider id=1879]

Skip to content