Rok wielkich zmian w OSP

W piątek (24.01) brałem udział w zebraniach sprawozdawczych naszych Ochotniczych Straży Pożarnych w Krukowszczyźnie, Ostrej Górze i Korycinie. W 2019r. jednostki brały udział w 52 zdarzeniach, w tym 21 wypadkach drogowych. Warto podkreślić, że bez druhów z gminnych OSP nie poradzilibyśmy sobie z organizacją najważniejszych imprez, a ich obecność uświetniła również rocznice i święta narodowe czy kościelne.
Przy jednostce w Korycinie działa Pożarnicza Drużyna Młodzieżowa.

Ten rok będzie przełomowy dla wszystkich naszych trzech jednostek, gdyż Gmina pozyskała środki (85% dofinansowania z UE) z Programu Transgranicznego Intereg Polska – Litwa na rozbudowę remizy strażackiej w Korycinie i zakup dwóch nowych średnich samochodów bojowych. Otrzymają je Korycin i Ostra Góra, zaś Krukowszczyzna przejmie MAN-a z Korycina. Koszt tych inwestycji to około 2,4 mln zł.
Ponadto OSP w Korycinie obchodzi 95 – lecie swego istnienia. Podczas planowanej na wrzesień uroczystości rocznicowej, odbędzie się uroczyste otwarcie, przekazanie i poświęcenie rozbudowanej remizy i samochodów.

Niedawno odszedł do Pana wieloletni, zasłużony strażak ochotnik Śp. Druh Tadeusz Szewczul – Naczelnik OSP w Korycinie.
Cześć Jego Pamięci!

Nowym Naczelnikiem wybrany został Druh Łukasz Pruszyński, któremu życzę powodzenia.

Wszystkim druhom – ochotnikom wyrażam wielkie słowa uznania i bardzo dziękuję za społeczną służbę i poświęcenie! 

Wójt Gminy Korycin
Mirosław Lech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content