Twój PIT może wpłynąć na rozwój gminy

Szanowni Państwo,

każdy, kto składając swój PIT jako miejsce zamieszkania wskaże Gminę Korycin, będzie miał udział w jej rozwoju.

Jakość i liczba nowych inwestycji jest uzależniona w dużej mierze od udziału w podatku dochodowym, który stanowi jedno z głównych źródeł dochodów Gminy.

Dlaczego to takie ważne?

Każda gmina otrzymuje około 38% udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych zamieszkujących na jej terenie. Tak więc z każdego 1000 zł podatku, który odprowadzają Państwo do Urzędu Skarbowego około 380 zł wraca do budżetu gminy, w której Państwo zamieszkują. Dzięki tym funduszom możliwe jest finansowanie przez gminę między innymi działalności jednostek oświatowych, poprawa jakości lokalnej infrastruktury (drogi, chodniki, tereny rekreacyjne, obiekty sportowe).

Również na terenie naszej gminy zamieszkują osoby, wskazują jako miejsce zamieszkania miejsce zameldowania. Oznacza to, że udziały w podatku dochodowym (od tych mieszkańców) zasilają budżety miast i gmin, w których osoby te faktycznie nie mieszkają.

Dlatego też prosimy, aby rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

Aby móc rozliczyć swój PIT za rok 2019 w Urzędzie Skarbowym w Sokółce, który jest właściwy dla osób zamieszkałych na terenie gminy Korycin, należy do dnia 31 grudnia 2019 r. złożyć formularz ZAP-3 – zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem – czyli druk, za pomocą którego podatnik będący osobą fizyczną informuje urząd skarbowy o zmianie w swoich danych – np. w zakresie adresu zamieszkania. 

Formularz ZAP 3 należy złożyć w Urzędzie  Skarbowym w Sokółce ul. Białostocka 47, 16-100 Sokółka.

Można to zrobić osobiście, pocztą tradycyjną lub elektronicznie, lecz elektroniczne dostarczenie tego formularza jest możliwe wyłącznie, gdy podatnik posiada własny podpis elektroniczny.

NIE MUSISZ ZMIENIAĆ MIEJSCA ZAMELDOWANIA –
WYSTARCZY ŻE MIESZKASZ W GMINIE KORYCIN .

Gorąco zachęcamy mieszkańców,
aby rozliczając się z podatku
za 2019 rok, pamiętali o swojej gminie

Plik do pobrania:
ZAP-3 ZGŁOSZENIE AKTUALIZACYJNE OSOBY FIZYCZNEJ BĘDĄCEJ PODATNIKIEM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content