Wizyta studyjna animatorów kultury z województwa podlaskiego

     W czwartkowy, październikowy dzień mieliśmy przyjemność gościć w Gminie Korycin panie zajmujące się szerokim promowaniem kultury w województwie podlaskim. Przyjazd odbył się w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, pod patronatem Narodowego Centrum Kultury.

      Spotkanie rozpoczęliśmy przy smakołykach z serem korycińskim, przygotowanych z przepisów zamieszczonych w książce pt: „Jak ugryźć ser koryciński” przez Stowarzyszenie Korycinianki, które jest pomysłodawcą i wydawcą tej „smakowitej” pozycji książkowej.

     Pokazaliśmy nasze „tkackie” murale, inspirowane lokalnym patriotyzmem i wzorami tkaniny dwuosnowowej naszej mistrzyni tkactwa Pani Bernardy Rość.

    Oczywiście wizyta w Korycinie bez Truskawkowej Księżniczki i legendy jej pojawienia się w naszej gminie nie byłaby kompletna, więc panie same przeczytały truskawkową opowieść wyrytą pod stopami wokół pomnika Księżniczki.

   Zalew koryciński powitał gości piękną pogodą, słońcem i naszą niesamowitą infrastrukturą, a uczestniczki wyjazdu mogły poznać mnóstwo odmian truskawek posadzonych w gazonach na plaży oraz wypytać o szczegóły dotyczące Ogólnopolskich Dni Truskawki – naszego sztandarowego święta, na które zapraszamy już teraz jak zawsze w ostatni weekend czerwca 2020 roku  🙂

   Spotkanie zakończyliśmy zwiedzaniem Parku Kulturowego w Milewszczyźnie i pracowni tkackiej z wystawą „Nasze dzieje tkaniną przeplatane” oraz warsztatami pokazującymi, jak wykonać lalki motanki, prowadzonymi przez Dom Gościnny w Dzięciołówce, a także pieczeniem podpłomyków.

      Dziękujemy za przemiłą wizytę, która pozwoliła nam podzielić się doświadczeniami i odnaleźć przestrzeń do dalszej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content