Weekend cudów czyli finał Szlachetnej Paczki już za nami

   Finał Szlachetnej Paczki to czas, kiedy darczyńcy przekazują prezenty wolontariuszom, a Ci dostarczają je rodzinom potrzebującym pomocy i wsparcia, by święta mogły być radosne i magiczne dla nas wszystkich.

    Po raz pierwszy finał powiatowy odbył się w Korycinie, a dokładnie w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie, gdzie jeden z budynków – dzięki uprzejmości Wójta Gminy został przez wolontariuszy zaanektowany na „przechowalnię prezentów”. Wolontariuszy było niewielu – zaledwie dziesięć osób, ale dzięki ich ogromnej determinacji i wielkiemu sercu oraz ogromnej pomocy strażaków ochotników, którzy przeładowali kilkaset kilogramów pakunków, świąteczne prezenty otrzymało 14 rodzin z powiatu sokólskiego.  Wzruszenia i radości było co niemiara, a satysfakcji płynącej z pomagania – jeszcze więcej.

      Była to pierwsza Szlachetna Paczka w Gminie Korycin, ale jesteśmy przekonani, że nie ostatnia. Jak twierdzi Pani Agnieszka Tałałaj – koordynator całego „zamieszania” – jeśli pozostanie w nas ta energia i dobre nastawienie do pracy oraz satysfakcja z radości, której byliśmy przyczyną, to na pewno spotkamy się znowu za rok, by pomagać.

      Pani Agnieszka chciałaby także podziękować wszystkim zaangażowanym osobom – wolontariuszom, darczyńcom, strażakom, pracownikom GOKSiT i Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem Mirosławem Lechem, którzy wsparli ideę Szlachetnej Paczki i pomogli w jej realizacji oraz osobom, które „działały z daleka” np. nakarmiły pracujących przy finale Paczki.

       Do podziękowań przyłącza się również Pan Mirosław Lech – Wójt Gminy dziękując wszystkim za poświęcony czas i zaangażowanie w to piękne przedsięwzięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content