
Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu Aktywny Maluch 2022-2029
- Opublikowano w: aktualnosci
- Written by
- Zostaw komentarz
- Permalink

Gmina Korycin realizuje zadanie pn.: „Utworzenie Klubu Dziecięcego w Korycinie” w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029.
Celem projektu jest utworzenie klubu dziecięcego w Korycinie 16 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Kolejnym etapem projektu będzie dofinansowanie funkcjonowania tych miejsc w okresie 36 miesięcy.
Projekt skierowany jest do dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami lub wymagających szczególnej opieki, do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub dłużej, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz z ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa; rodziców; opiekunów.
Wartość zadania: 1 129 857,70 zł, w tym:
– środki KPO w ramach Programu „Aktywny Maluch” 2022-2029 w kwocie 920 448,00 zł
– środki z budżetu państwa na finansowanie podatku VAT, w kwocie 209 409,70 zł.
W ramach zadania planowane jest wyposażenie, adaptacja budynku przedszkola i przystosowanie jego otoczenia do potrzeb dzieci w wieku do lat 3.
Zagospodarowanie terenu:
– stworzenie nowego bezpiecznego, ogrodzonego parkingu dla rodziców przywożących dzieci do klubu dziecięcego,
– budowa altany, altany śmietnikowej, ogrodzenie terenu, utwardzenie ciągów komunikacyjnych, postawienie kontenera na zabawki zewnętrzne i narzędzia do utrzymania zieleni, nasadzenia,
– budowa placu zabaw z ogrodzeniem.
Adaptacja budynku:
– izolacja fundamentów budynku, montaż monitoringu,
– dostosowanie pomieszczeń wewnątrz budynku.
Zakup i montaż wyposażenia i pomocy dydaktycznych:
– zakup i montaż mebli i wyposażenia, zakup pomocy dydaktycznych.
Utworzenie Klubu Dziecięcego zapewni dzieciom w wieku do lat trzech doskonałe warunki w celu przeprowadzania programów wychowawczo-dydaktycznych do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do edukacji przedszkolnej. Przyczyni się do wzrostu świadomości społeczności lokalnej o istotnym znaczeniu edukacji elementarnej oraz budowy systemu opieki i edukacji na terenie Gminy. Umożliwi rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej.