IV Festyn Archeologiczny – Oblężenie Grodu w Milewszczyźnie

Zapraszam na wyjątkową imprezę oraz podróż w czasie – IV edycję Festynu Archeologicznego w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna. 

To wydarzenie z roku na rok nabiera rozmachu, a w tym roku kolejny raz zgłosiła się rekordowa liczba rekonstruktorów z całej Polski! 

Jest to dla nas jak i dla całego regionu ogromne wyróżnienie. 

Prawie 150 Rekonstruktorów przeniesie nas w czasy wczesnego średniowiecza. W obozie, który będzie powstawał już w piątek, będą prezentowane dawne rzemiosła oraz codzienne życie Słowian. 

Wśród rzemiosł zobaczycie Państwo pracę np. Łuczarza, garbarza, garncarza, kowala, kupca. Zobaczycie jak wypalano dziegieć oraz jak wyglądała słowiańska kuchnia.

Dzieciom przygotowaliśmy oddzielne atrakcje – warsztaty małego archeologa połączone z opowieściami na temat wykopanych artefaktów, droga wojownika, walka z wojem czy oddział łuczniczy. 

Dorośli będą mogli spróbować swoich sił też na torze łuczniczym. 

Odbędą się 4 turnieje – turniej gospodyń, turniej Obrońcy Grodu, mostów i zapasów. 

Najbardziej widowiskowym punktem programu będzie wielka Bitwa o Gród w Milewszczyźnie, którą poprowadzi Igor Górewicz – założyciel i wojewoda armii szczycieńskiej, Drużyny Grupy Trzygłowa, od lat odtwarzający czasy wczesnego średniowiecza w wielu produkcjach filmowych, właściciel wydawnictwa „Triglav”. 

Ponadto odbędą się tez weekendowe warsztaty ceramiczne podczas których będzie tworzona ceramika i wypalana metoda raku.

Nie zabraknie chleba ze średniowiecznego pieca chlebowego oraz podpłomyków, pokazów tkania tkaniny dwuosnowowej w Pracowni Tkackiej. 

W sobotę wieczorem odbędzie się koncert zespołu Oreada oraz słowiańska potańcówka (zapraszamy z własnym koszyczkiem). Potańcówka to okazja do poznania wspaniałych ludzi oraz integracji z pasjonatami historii. 

Ich pasja, wiedza i opowieści są niesamowitą wartością tej imprezie.

Oprócz wyżej opisanych atrakcji będzie działo się dużo więcej. 

WÓJT
Mirosław Lech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content