XXVIII Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie przeszły już do historii.

Dwa weekendowe, czerwcowe dni pełne były sportowych zmagań, uczty kulturalnej, którą zapewniły premiery teatralne i koncerty oraz festynowej zabawy pachnącej truskawkami.

Sobota – 24 czerwca minęła pod znakiem rywalizacji sportowych: Koryciński Triathlon, Półmaraton Mleczny, Bieg do Grodu, biegi dzieci i młodzieży oraz piłka błotna Swampions Soccer Leauge dostarczyły pozytywnych emocji setkom sportowców, którzy z zaangażowaniem walczyli w tych dyscyplinach. Uśmiech na twarzach uczestników wywołały jedyne w swoim rodzaju truskawkowe medale i puchary, wykonane przez Dom Gościnny w Dzięciołówce, które można zdobyć tylko i wyłącznie w Korycinie podczas truskawkowego święta.

Sobotni wieczór to dwie premiery teatralne: współczesna i zabawna wersja Królewny Śnieżki oraz „Zemsta” Aleksandra Fredry, które przyciągnęły tłumy widzów spragnionych teatralnej rozrywki. Korycińskie grupy teatralne juniorów i seniorów rewelacyjnie prowadzi od lat pan Bernard Bania – aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Po spektaklach reszta wieczoru upłynęła w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie na integracji i wspólnej zabawie podczas potańcówki na grodzisku.

W sobotę do Gminy Korycin, jako jedynej gminy w województwie podlaskim, zawitał niezwykły projekt pn. ISKRY NIEPODLEGŁEJ. To mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmienili świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po całym kraju. Spektakle oglądaliśmy przez trzy kolejne dni: sobotę, niedzielę oraz poniedziałek.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

Niedziela to typowy dzień festynowy pełen stoisk z regionalnymi pysznościami, truskawkowych zabaw i konkursów np. jedzenia truskawek na czas oraz odpoczynku na przepięknej plaży nad korycińskim zalewem. Tysiące oglądających przyciągnęła Truskawkowa Bitwa Korycin – reszta świata, podczas której dwie drużyny zaciekle walczyły o palmę zwycięstwa, jednak publiczność zdecydowała, że bitewne zmagania zakończyły się remisem. Dopełnieniem truskawkowego święta były koncerty grup Waterside i Doots, a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi Łosowski.

Jednym słowem było różnorodnie, ciekawie i truskawkowo, a na kolejni Dni Truskawki zapraszamy do Korycina już za rok😊🍓🍓

Galeria zdjęć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content