Spotkanie z przedsiębiorcami Gminy Korycin

Wójt Gminy Korycin zaprosił w dniu 11 maja br. przedsiębiorców z terenu gminy na spotkanie dotyczące Strategii Rozwoju Gminy Korycin na lata 2024 – 2034, do opracowania której przystąpił gminny samorząd.

W spotkaniu uczestniczył również pan Tomasz Wróblewski – Zastępca Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, który przedstawił zgromadzonym plany dotyczące przebudowy dróg krajowych na terenie województwa podlaskiego, a szczególnie odcinka drogi krajowej nr 8 przebiegającej przez teren naszej gminy. Dyskusja w sprawie drogi i braku obwodnicy oraz zamierzeń modernizacyjnych poprawiających bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców np. wsi Kumiały i innych leżących bezpośrednio przy „krajówce” momentami miała dosyć burzliwy przebieg, a zgromadzeni przedsiębiorcy jasno i dobitnie wyrazili swoje zdanie. Dyrektor GDDKiA zapewnił, że z wieloma argumentami się zgadza i zamierza je przedstawić podczas najbliższego spotkania w Warszawie. Oby skutecznie – trzymajmy kciuki😊

Pan Wójt podczas spotkania przedstawił zamierzenia inwestycje oraz założenia budżetowe Gminy Korycin na 2023 rok i najbliższe lata oraz zwrócił się z prośbą o zgłaszanie wszelkich zmian w miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego, które byłyby pożądane przez przedsiębiorców i wszystkich mieszkańców, ponieważ samorząd przystępuje nie tylko do pisania Strategii Rozwoju, ale również do wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego i teraz jest świetna okazja, aby mieszkańcy skorzystali z możliwości rozwojowych i inwestycyjnych, jakie zmiana miejscowych planów ze sobą niesie.

Pan Mirosław Lech poprosił także o wypełnienie ankiet skierowanych do przedsiębiorców oraz do wszystkich mieszkańców, które wspomogą proces konsultacji społecznych i posłużą do opracowania założeń Strategii Rozwoju Gminy Korycin.  

Galeria zdjęć ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content