Gminny Dzień Seniora czyli świętowanie z naszymi Seniorami

W dniu 26 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, w którym uczestniczyło prawie stu seniorów z Gminy Korycin. 

Dzień zapoczątkowało zebranie korycińskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, prezentując swoją pięcioletnią działalność oraz wybierając nowy Zarząd na kolejne lata. Pomimo, iż ostatnie lata były bardzo trudne ze względu na pandemię, która znacznie ograniczyła możliwości spotkań i realizacji wspólnych działań, nasi seniorzy nie próżnowali. Przygotowywali się np. online do spektakli teatralnych, co świadczy o ogromnej potrzebie kontaktu i wielkim zaangażowaniu we wzbogacanie życia kulturalnej lokalnej społeczności. 

Kolejnym punktem Gminnego Dnia Seniora był występ Korycińskiej Grupy Teatralnej z przedstawieniem opartym na fragmentach naszej epopei narodowej „Panu Tadeuszu”. 

Grupa działa przy GOKSiT w Korycinie od 9 lat, pod opieką artystyczną Bernarda Bani – aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W swoim dorobku ma wiele premier m.in. „Ożenek”, „Damy i Huzary” czy „Betlejem Polskie”, zaś w tym roku swoją premierę miała sztuka pt. „Mistrz i Małgorzata”. Zespół brał udział w wielu przeglądach artystycznych i był wielokrotnie nagradzany na przeglądach teatralnych w całej Polsce, np. w 2016 roku zdobył 1 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Seniorów w Włocławku.

Następnie wystąpił Chór „Epoka” z trzema utworami: „Lipka”, „Jezioro, jezioro”, oraz „Serduszko puka w rytmie cza cza”. 

Chór Epoka, działa przy GOKSiT od 1998 roku. W skład chóru wchodzą seniorzy, który w wartościowy sposób spędzają wolny czas, dbając i pielęgnując lokalne zwyczaje i tradycje. Chór występuje podczas uroczyście gminnych i kościelnych, prezentując bogaty repertuar pieśni ludowych, patriotycznych oraz religijnych. 

Obie grupy artystyczne od lat skupiają seniorów, którzy ożywiają oraz ubogacają życie kulturalne w Gminie Korycin. 

Był też czas na podziękowania i pożegnania. Pan Wójt Gminy Korycin Mirosław Lech, Pani Helena Sobolewska i Dyrektor GOKSiT w Korycinie podziękowali Pani Stanisławie Szewczul za ponad dwudziestoletnią działalność w Chórze „Epoka”. Podczas uroczystości były chwile wzruszeń i radości, ale także mnóstwo uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Na zakończenie biesiada przy muzyce na żywo porwała gości do tańca.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego święta, a wszystkim seniorom życzymy dużo sił, zdrowia i samych pomyślnych chwil. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content