„Ostra Góra – innowacyjna, zrównoważona i kreatywna wieś w Gminie Korycin”

„Ostra Góra – innowacyjna, zrównoważona i kreatywna wieś w Gminie Korycin to tytuł projektu zrealizowanego w ramach Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś”.

Zadanie ujęte w projekcie zostało wykonane w niespełna cztery miesiące i tej jesieni mieszkańcy wsi Ostra Góra mogą cieszyć się nową małą infrastrukturą, która będzie służyła do wspólnych spotkań, integrowania się na różnego rodzaju wydarzeniach np. festynach rodzinnych, spotkaniach okolicznościowych, szkoleniach czy warsztatach organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich lub Ochotniczą Straż Pożarną aktywnie działające w Ostrej Górze.

W skład infrastruktury wchodzi altana z grillem, stacja meteorologiczna oraz oświetlenie solarne .Natomiast regał na książki/ gablotka „nie wyrzucaj – wykorzystaj”, gdzie można będzie wypożyczyć książkę lub oddać swoją już przeczytaną, tablica informacyjna oraz   budki lęgowe dla ptaków zawieszone w pobliżu altany to pomysł i wykonanie mieszkańców wsi. 

Społeczność mieszkająca w Ostrej Górze od lat aktywnie współpracuje pomiędzy sobą oraz z samorządem i wspólnie stara się poprawić i urozmaicić jakość życia w swojej wsi.

Wniosek o dofinansowanie opiewał na kwotę 50 198,25 zł,  dofinansowanie wyniosło 24 999,17zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content