Wizyta delegacji Samorządu Rejonu Wileńskiego

W piątek – 21 października mieliśmy przyjemność gościć w Gminie Korycin  25-osobową delegację Samorządu Rejonu Wileńskiego na Litwie z Panią Mer Marią Rekść na czele oraz Posłami na Sejm Republiki Litewskiej, Wice merami i Starostami Rejonu Wileńskiego.

Podczas spotkania podsumowaliśmy wspólnie zrealizowane projekty transgraniczne, omówiliśmy plany na przyszłość w kontekście zatwierdzonego Programu Transgranicznego Interreg Litwa – Polska na lata 2021 – 2027 oraz zaprezentowaliśmy dotychczasowe doświadczenia w realizacji inwestycji dofinansowanych środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej. Goście m.in. odwiedzili Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna, Kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św. w Korycinie wraz z Parkiem Plebańskim, a także obejrzeli nowoczesną infrastrukturę plaży nad korycińskim zalewem, które to inwestycje są doskonałym przykładem umiejętnego sięgania przez Gminę Korycin po środki unijne i wykorzystania ich dla rozwijania i ulepszania naszej małej ojczyzny.

            W sobotę goście z Litwy zwiedzili stolicę województwa podlaskiego, po której oprowadził ich certyfikowany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddziału Regionalnego w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content