Wspominamy wakacje i wspólny czas spędzony z naszymi „Milusińskimi”

Wakacje to szczególny czas zwłaszcza dla dzieci, dlatego też Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie zorganizował dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy różne atrakcje.

Na początku lipca (11-21.07.2022 r.) zorganizowaliśmy akcję „Wakacje z GOKSiT”, w ramach których przez 2 tygodnie dzieci wyjeżdżały na wycieczki pełne różnych aktywności i atrakcji.  Pierwszy wyjazd był do Flisak Park w Tykocinie, gdzie czekało na nas zwiedzanie Muzeum Narwi, lekcja muzealna, rejs po Narwi, park linowy, zwiedzanie Zamku w Tykocinie.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy stolicę województwa – Białystok, zaczynając od warsztatów edukacyjnych w Muzeum Pamięci Sybiru i Muzeum Wojska. Wyjazd zakończyliśmy spacerem po zoo i oczywiście pysznymi lodami.

Inna wycieczka poprowadziła nas do „Krainy Puszczyka”, gdzie mogliśmy m.in. zobaczyć, jak żyli Indianie, poznać ich stroje, a nawet poszukać złota.
W najbliższej okolicy Korycina również nie brakuje ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy Dom Gościnnym w Dzięciołówce, gdzie obejrzeliśmy etiudę teatralną „Czy znasz Pana Monet?” oraz robiliśmy kolorowe lampiony. Nie zabrakło drużynowych gier i zabaw w ogrodzie terapeutycznym. Wizyta była też lekcją wrażliwości i empatii wobec osób starszych i niepełnosprawnych.

Ostatniego dnia miał miejsce rajd pieszy do Milewszczyzny, gdzie na miejscu odbyły się warsztaty modelarsko – recyklingowe. Podczas warsztatów powstały domy oraz domki dla kotów. Na koniec była czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

W sierpniu odbył się 14- dniowy obóz sportowy dla dzieci i młodzieży z drużyny piłki nożnej Kora Korycin. Młodzi sportowcy pod okiem wykwalifikowanego trenera podnosili swoje umiejętności gry w piłkę nożną na Orliku. Treningi odbywały się 2 razy dziennie i były przeplatane różnymi atrakcjami. W trakcie obozu dzieci wyjechały na basen, do Fast Parku, Strefy Wysokich Lotów oraz na Paintball Olszynka. Jeden dzień poświęcony był na rajd rowerowy niebieskim szlakiem rowerowym, połączony z ogniskiem w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna.

Był też czas na odpoczynek podczas seansów filmowych czy gry na konsoli.

Kolejna grupa dzieci z Gminy Korycin wyjechała na kolonie do Białego Dunajca, które współorganizowaliśmy ze Związkiem Zawodowym Centrum Narodowe Młodych Rolników.

Wakacje dobiegły już końca, pozostawiając wspomnienia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Wczoraj wspólnie z uczniami powitaliśmy rok szkolny 2022/2023.

Wszystkim dzieciom życzymy sukcesów i duży powodów do uśmiechu. 

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do sponsorów:

Bank Spółdzielczy w Korycinie https://bskorycin.pl/

PHU Konar Wojciech Stasiełuk http://konar.net.pl/

Zakład Masarski PECTUR http://wedlinazkorycina.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content