Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie – zapraszamy 20 i 21 sierpnia

III Festyn Archeologiczny już „puka do Waszych drzwi” i zaprasza do wielkiego świętowania w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie. Będzie to największy z dotychczasowych zjazd rekonstruktorów, rzemieślników i średniowiecznych wojów z całej Polski. 

Przez dwa dni będzie można podziwiać turnieje wojów, pokazy dawnych rzemiosł m.in. podejrzeć pracę tokarza, szczytnika, garbarza, kowala czy łuczarza. Nie zabraknie kramów ze słowiańskim rękodziełem oraz stoisk z produktami regionalnymi. Sobotnie, średniowieczne świętowanie zakończy obrzęd dożynkowy oraz klimatyczny koncert zespołu Szeptucha.

W niedzielę na dziedzińcu Folwarku odbędzie się Słowiańskie Gotowanie, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych smakołyków ze średniowiecznego, glinianego pieca chlebowego oraz własnoręcznie upiec podpłomyki. Najważniejsze i najbardziej widowiskowe wydarzenie to oczywiście Wielka Bitwa o Gród, w której walkę stoczą średniowieczni najeźdźcy z obrońcami grodu. W ciągu dnia odbędą się również zabawy plebejskie oraz animacje dla najmłodszych: „Mały Archeolog”, „Droga Wojownika” czy „Tor łuczniczy”.

Organizatorem imprezy jest Gmina Korycin we współpracy z Powiatem Sokólskim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie.

Serdecznie zapraszamy i polecamy weekendowe, średniowieczne atrakcje dla dużych i małych pasjonatów historii, dobrej zabawy i pysznego jedzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content