Wspólna akcja z Przedsiębiorcami na rzecz wsparcia mieszkańców Ukrainy

Na prośbę Podolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – organizacji pozarządowej działającej w rejonie Winnicy na Ukrainie, zorganizowaliśmy wspólnie z Przedsiębiorcami z terenu Gminy Korycin, zakup pomocy rzeczowej dla uciekinierów wojennych, którzy znaleźli schronienie w Winnicy.

Agencja zwróciła się do nas o pomoc w wyremontowaniu miejsc tymczasowego schronienia dla ponad 500 uchodźców, w tym dla ponad 100 dzieci, w postaci zakupu elektronarzędzi potrzebnych do remontu, o wsparcie organizacji obozu sportowego dla dzieci w postaci sprzętu sportowego oraz o żywność z długim terminem ważności. Prośbę powyższą przekazaliśmy naszym Przedsiębiorcom, którzy okazali wielkie serce i przeznaczyli w sumie kwotę 15 000 zł na wsparcie uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Kwota ta została w całości wykorzystana na zakup wnioskowanej pomocy m.in. kupiliśmy pilarkę tarczową, młotowiertarkę, kosę spalinową, zestaw końcówek 70szt., wiertarkę udarową czy piłę łańcuchową, zaś na obóz sportowy piłki ręczne, siatkowe i do piłki nożnej.

 W dniu 3 czerwca br. przekazaliśmy zakupione wsparcie wysłannikowi Podolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który przyjechał po nie do Gminy Korycin.

                Serdecznie dziękujemy naszym Przedsiębiorcom za życzliwość i otwartość na drugiego człowieka, te postawy zawsze cechowały mieszkańców Gminy Korycin, a bezinteresowna pomoc dla ukraińskich sąsiadów tylko to potwierdza.     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content