Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna

W niedzielę 29 maja br. w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna „mali i duzi” mieli swoje święto czyli rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem była Gmina Korycin we współpracy z Gminnym Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie. 

Najmłodsi mogli wziąć udział w licznych atrakcjach: jako „mali archeolodzy” poszukiwali skarbów ukrytych w ziemi, brali udział w manewrach łuczniczych, a najodważniejsi spróbowali swoich sił na torze przeszkód zwanym „drogą wojownika”.

Przez cały dzień na majdanie grodu rozstawiony był obóz średniowiecznych wojów.

Dzięki zorganizowanym przez drużynę Ulvborg Hird pokazom walki i uzbrojenia wczesnośredniowiecznego odwiedzający nas goście mogli przenieść się w czasie do świata wikingów i Słowian.

Na Dziedzińcu Folwarku Milewszczyzna czekał poczęstunek z podpłomykami, zaś w sali etnograficznej odbywały się spotkania się z artystką, która prezentowała sztukę tkania tkaniny dwuosnowowej na krosnach. Tam też odbywały się w warsztaty, podczas których nasi goście mogli własnoręcznie wykonać bransoletkę, krajkę czy kawałek tkaniny. 

Kolejnym ciekawym, a wręcz magicznym wydarzeniem, na które już dziś serdecznie zapraszamy, będzie Noc Świętojańska – pełna słowiańskich obrzędów, wicia wianków z polnych kwiatów, konkursów, śpiewów, tańca – po prostu radości. Na wydarzenie przybywajcie do Parku Kulturowego w Milewszczyźnie w  sobotę – 18 czerwca.

Zwieńczeniem wieczoru będzie Słowiańska Potańcówka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content