Dni Ziemi Korycińskiej już za nami

W dniach 22-23 kwietnia br. odbyły się kolejne Dni Ziemi Korycińskiej. Zaplanowane działania miały na celu ochronę naszego wspólnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Razem z przedszkolakami oraz dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Korycinie uprzątnęliśmy m.in. Park Plebański, tereny sportowo-rekreacyjne i strefę rodzinną nad zalewem w Korycinie oraz uporządkowaliśmy otoczenie Parku Kulturowego w Milewszczyźnie.

Mali ogrodnicy ozdobili bratkami trawnik przy Przedszkolu, a także posadzili „drzewa pokoju” przy szkole i przedszkolu. Powstała także Aleja Drzew Pokoju w Zabrodziu, nad zbiornikiem wodnym Szumowo-Olszynka, będąca symbolem naszej symbiozy z przyrodą, szacunku i troski dla drugiego człowieka oraz protestu przeciwko wojnie w Ukrainie.

Dobra energia przedsięwzięcia zachęciła do działania mieszkańców Gminy Korycin na czele z Księdzem Dziekanem Andrzejem Gniedziejko czy mieszkańcami Domu Gościnnego w Dzięciołówce, którzy także posadzili „drzewa pokoju” na terenie obiektu.

Porządkowanie Gminy Korycin zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i słodkim poczęstunkiem.

            Dziękujemy za wspólną pracę i zachęcamy do systematycznego dbania o najbliższe otoczenie, a na pewno będzie się Nam wszystkim żyło lepiej i przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content