Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie do końca listopada!

Od 1 września do 30 listopada 2020 roku na terenie całego kraju odbywa się największe rolnicze badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020, według stanu na dzień 1 czerwca 2020 roku. Realizowany jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje zebrane w spisie są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w małych ojczyznach, jakimi są gminy.

Najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet.

Każdy rolnik może dokonać spisu na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem, za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego https://spisrolny.gov.pl.W dobie epidemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Jeśli ktoś nie ma komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu może skorzystać  z gminnego stanowiska wyposażonego w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Korycin tel. 857229195.

W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 wew. 1 i wybierając opcję „Spisz się przez telefon”.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Powszechny Spis Rolny 2020 jest prowadzony w formie wywiadów telefonicznych. 

Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktuje się rachmistrz spisowy w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego z następującego nr telefonu: (22) 666 66 62. W przypadku, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, dane będą także zbierane przez rachmistrzów spisowych w drodze wywiadu bezpośredniego.

Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej” – ostrzega GUS. Ta może wynieść od kilkudziesięciu złotych do nawet 5 tys. złotych.

Zwracamy się do Państwa – użytkowników gospodarstw rolnych z apelem o poświęcenie swego czasu i dokonanie spisania się przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content