„Mickiewicz w czasie pandemii A.D. 2020”

Czasy epidemii sprawiły, że dostęp do rozrywki, sztuki i szeroko rozumianej kultury został ogromnie utrudniony. Stracili na tym wszyscy, zarówno artyści jak i widzowie. Jednak ten trudny czas sprawił także, że narodziły się nowe pomysły i rozwiązania, jak inaczej tworzyć sztukę i jak „dać” ją odbiorcom.

Korycińska Grupa Teatralna stworzyła wyjątkowy spektakl w formie filmowej, niebanalnie interpretując „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. Pomysłodawcą i realizatorem pomysłu był reżyser i opiekun artystyczny Grupy – pan Bernard Bania – aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Praca nad filmem była niezwykłą przygodą, gdyż każdy aktor nagrywał swój monolog oddzielnie, nawet dialogi powstały dopiero „w studio” podczas montażu. Była to jednak, jak mówili sami aktorzy, współpraca i integracja online, przełamywanie barier i dobra zabawa.

W poniedziałek – 27 lipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie miała miejsce projekcja filmu i spotkanie z aktorami i reżyserem, którzy przy kawie i domowym cieście opowiedzieli o tym niezwykłym doświadczeniu.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego, filmowego spektaklu teatralnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content