Historyczne inwestycje w nasze bezpieczeństwo!

W dniu 20 kwietnia br. Wójt Gminy wraz ze Skarbnikiem podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym ROLTEKS-SOKOŁY na budowę budynku garażowego OSP w Korycinie. Garaż o wym. 10,65×11,40 m stworzy możliwość postoju dwóm specjalistycznym samochodom strażackim. Powstanie wzdłuż zachodniej ściany istniejącego budynku OSP. Wartość prac to 393 599,95 zł. 

Wcześniej – 2-go kwietnia została podpisana umowa z firmą Moto-Truck Sp. z o.o. z Kielc na ,,Dostawę dwóch średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4×4 kategorii 2 (uterenowiony) dla OSP w Korycinie i OSP w Ostrej Górze wraz z dodatkowym wyposażeniem”. Będą to samochody marki MAN TGM 18.320 4×4 BB o poj. zbiornika na wodę 4580 dm3 i mocy silnika 230 KW. 

Wartość zamówienia opiewa na kwotę 1 845 000,00 zł.

Na powyższe inwestycje pozyskaliśmy 85% dotacji z UE  w ramach Programu Transgranicznego Interreg Litwa-Polska, w którym naszym partnerem jest Rejon Wileński.

Warto nadmienić, że szeroko reklamowane ministerialne samochody dla OSP, to zakupy wozów bojowych bez dodatkowego wyposażenia, z finansowym wkładem gmin w wysokości ok. 40%, zaś wyposażenie naszych samochodów opiewa na kwotę ok. 250 000 zł.

W naszym przypadku są to historyczne inwestycje w bezpieczeństwo na czas ,,spokoju i niepokoju”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content