Spotkanie Wójta z sołtysami Gminy Korycin

     W poniedziałek – 18 listopada br. pan Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych spotkali się z sołtysami, aby porozmawiać na tematy dotyczące gminnej wspólnoty.

   Głównym tematem dyskusji były założenia przyszłorocznego budżetu gminy i trudności z jego „domknięciem” wynikające m.in. z lawinowo rosnących kosztów płac, energii, usług czy prac budowlanych i drogowych. Niestety – za wzrostem wydatków nie postępuje wzrost dochodów, a nawet ulegają one obniżeniu (zmiany w podatkach).

      Wójt przedstawił również najbliższe plany inwestycyjne m.in. dotyczące rozbudowy remizy strażackiej w Korycinie i zakupu dwóch nowych wozów bojowych, dofinansowanych w ramach projektu transgranicznego Interreg Litwa – Polska oraz wyjaśnił przyczyny czekającej nas w 2020 roku podwyżki za wywóz śmieci. Wskazał terminy, w jakich odbędą się w najbliższym czasie na terenie Gminy Korycin przeglądy dróg gminnych oraz sieci wodociągowej, w szczególności sprawności działania hydrantów pożarowych.

   Spotkanie zakończyło się dyskusją, pytaniami i wnioskami zgłoszonymi przez państwa sołtysów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content