Święto Niepodległości i święto sportu w Gminie Korycin

    Uroczystości obchodów 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św. w Korycinie. Następnie mieszkańcy zebrali się na Rynku przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone kwiaty, a Chór Epoka uświetnił to wydarzenie pieśniami patriotycznymi. Punktualnie o godzinie 12.00, wspólnie z całą Polską, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy  w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

      Po uroczystości została otwarta i poświęcona nowa infrastruktura znajdująca się przy zalewie w Korycinie, która powstała w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na strefę rodzinną Gminy Korycin” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działanie 8.6 Inwestycja na rzecz rozwoju lokalnego. Stwarza ona możliwości do uprawiania różnych aktywności sportowych osobom w każdym wieku oraz z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców poprzez działania w zakresie integracji i aktywizacji społecznej.  W strefie znajduje się m.in. boisko do Street Soccer, korty tenisowe, boisko do koszykówki, wiata wypoczynkowa z miejscem na ognisko oraz siłownia.

     W ramach Rodzinnego Pikniku Niepodległościowego odbyły się turnieje w Street Soccer oraz Tenisa Ziemnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, zaś zwycięzcy puchary – ręcznie wykonane przez mieszkańców Domu Gościnnego Dzięciołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content