Goście z Ukrainy z wizytą studyjną w naszej gminie

     W piątek – 13 września br. Gminę Korycin odwiedziło 15 ukraińskich specjalistów zajmujących się pomocą społeczną z ośmiu połączonych terytorialnych hromad (gmin) z obwodu czernihowskiego. Wizyta studyjna w Polsce miała miejsce w dniach 7-14 września 2019 roku, zaś „liderzy zmian” – jak sami siebie określają, przyjechali do naszego kraju, aby przyjrzeć się pracy swoich polskich kolegów w zakresie świadczenia pomocy społecznej na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.

   O pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korycinie opowiedziała Pani Elżbieta Tarachanowicz – Kierownik GOPS, zaś zasady samorządności w Polsce i szerokie działania Gminy Korycin w zakresie np. oświaty czy promocji przybliżył Pan Mirosław Lech – Wójt Gminy.

  Podczas pobytu w naszej gminie goście zwiedzili Kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św. wraz z Parkiem Plebańskim oraz Park Kulturowy w Milewszczyźnie. Podziwiali nowoczesną infrastrukturę plaży nad zalewem w Korycinie, a także odwiedzili „Dom Gościnny” w Dzięciołówce, gdzie Pani Jadwiga Borsuk – właścicielka Domu opowiedziała im o zasadach działalności tej placówki opiekuńczej.

    Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu „Usługi społeczne w hromadach – wsparcie reformy polityki społecznej na Ukrainie”, który jest realizowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej oraz współfinansowany w ramach polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content