Festiwal Legend w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna

     12 lipca br. w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna odbył się I Festiwal Legend. Była to wyjątkowa impreza, ponieważ jej uczestnikami były osoby niepełnosprawne z różnych zakątków województwa podlaskiego.

         Festiwal otworzyli i wspólnie powitali gości:  Pan Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin oraz Pani Bożena Jelska – Jaroś – Wicestarosta Powiatu Sokólskiego. Podzielony był on na dwa etapy – występy teatralne oraz konkurs prac plastycznych, przedstawiających polskie legendy.

Występy teatralne zaprezentowali:
  • Dom Pomocy Społecznej w Garbarach – Legenda „Piast Kołodziej”
  • Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku, ul. Baranowicka – „Legenda o smoku wawelskim”
  • Warsztat terapii zajęciowej Mońki – Legenda „Król Brzost”
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Hajnówka – „Legenda o Hajnosie”
  • Dom Pomocy Społecznej Kozarze – Legenda  „O Wandzie, co Niemca nie chciała”
  • Dom Gościnny” w Dzięciołówce – „Opowieści o Korycinie”

          Gościem Specjalnym był zespół „Czerwone Maki” z Mejszagole na Litwie  wraz z Panią Dyrektor Dobrobytu Rodziny i Dzieci Rejonu Wileńskiego.

      Wszystkie przedstawienia teatralne były na wysokim poziomie artystycznym, a prace plastyczne różnorodne i kolorowe. Dzisiejszy festiwal i zaangażowanie jego uczestników świadczą o potrzebie organizacji przedsięwzięć integrujących środowiska osób niepełnosprawnych, pokazując ogromne zaangażowanie zarówno aktorów, jak i ich opiekunów.
       Głównym organizatorem święta legend był „Dom Gościnny” w Dzięciołówce,  przy wsparciu Gminy Korycin oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Korycińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content