Ogólnopolskie Dni Truskawki – dwa dni sportu, relaksu i wyśmienitej zabawy

      XXIV Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie przeszły już do historii. Doskonała pogoda i moc atrakcji sprawiły, że w tym roku podczas truskawkowego święta Korycin odwiedziło ponad dwadzieścia tysięcy osób, które uczestniczyły w sobotę w Truskawkowym Festiwalu Sportu, zaś w niedzielę odpoczywały na plaży i korzystały ze wszystkich oferowanych atrakcji podczas Truskawkowego Festiwalu Rozmaitości.

     Święto sportu to niezwykłe i największe w województwie podlaskim nagromadzenie sportowych atrakcji. Tego dnia biega, pływa i pędzi na rowerach kilkaset osób – poczynając od przedszkolaków na seniorach kończąc. Triathlon, półmaraton, 6 kilometrowy Bieg do Grodu oraz biegi towarzyszące dzieci i młodzieży – każdy amator sportu znajdzie coś dla siebie.

   Przez dwa truskawkowe dni odbywały się także rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów/Swampions Soccer League, w których wzięło udział 30 drużyn z całego świata m.in. z Anglii czy Rosji (mistrzowie świata w tej dyscyplinie), którzy grają w myśl zasady: błotem obrzucamy się tylko na boisku, nigdy w życiu codziennym i w polityce. Jest to największy tego typu turniej w Polsce. W tym roku oficjalnego otwarcia błotnych rozgrywek dokonała, w towarzystwie Wójta Gminy Korycin i Prezydenta Białegostoku, Pani Magdalena Adamowicz – Europosłanka i żona tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska.

     Sobotni wieczór to „uczta kulturalna”. Swoją premierę miał spektakl „Ożenek” Mikołaja Gogola, przygotowany przez Korycińską Grupę Teatralną, w reżyserii Bernarda Bani – aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku, zaś po spektaklu aktorzy i publiczność, a także drużyny piłkarzy błotnych wspólnie podziwiali atrakcje Parku Kulturowego w Milewszczyźnie.

     Niedziela to Truskawkowy Festiwal Rozmaitości z konkursami truskawkowymi, występami amatorskich zespołów artystycznych i folklorystycznych, kiermaszem handlowym oraz atrakcjami, zabawami i wesołym miasteczkiem dla najmłodszych. To także czas jedynej na świecie Bitwy Truskawkowej „Korycin – reszta świata”, w której jak zawsze biorą udział goście z kraju i z zagranicy m.in. z Litwy, Białorusi czy Rosji, którzy oprócz świetnej zabawy dostają w pakiecie także „truskawkowe SPA” czyli upiększające truskawkowe maseczki na całe ciałoJ

       Gwiazdą tegorocznych Dni Truskawki był Oddział Zamknięty, którego koncert był wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, a tegoroczne świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

          Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content