Majówka w Milewszczyźnie – mnóstwo gości i świetna zabawa

     Majówką w Milewszczyźnie, która odbyła się w dniach 3-5 maja 2019 roku, rozpoczął się pierwszy sezon turystyczny w nowej atrakcji województwa podlaskiego –  Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna.

      To były trzy dni pełne atrakcji dla odwiedzających. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Parku z przewodnikiem, które rozpoczynał pokaz uruchomienia skrzydeł wiatraka, zaś w jego trakcie goście degustowali słynny ser koryciński „przechowywany” w parkowej piwniczce.

     Po obejrzeniu wszystkich atrakcji grodu odbywały się warsztaty „Jak lepiono garnki”, „Budowanie grodów” oraz warsztaty tkackie, prowadzone przez korycińskie mistrzynie tkaniny dwuosnowowej,  podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonywali bransoletki, zakładki do książek oraz wyklejanki naszych gminnych symboli – truskawki korycińskiej i wiatraka.
Najmłodsi (i ich rodzice) próbowali swoich sił strzelając z łuku oraz korzystali z gier organizowanych na polu paintballowym. Stoiska handlowe „uginały się” od różnorodnych smaków sera korycińskiego, rękodzieła ludowego wykonanego przez mieszkańców „Domu Gościnnego” w Dzięciołówce oraz domowych przysmaków i podpłomyków – oczywiście z konfiturą truskawkową, przygotowanych przez Stowarzyszenie Korycinianki.

      W niedzielę można było zwiedzić nie tylko Park, ale zobaczyć także inne atrakcje ziemi korycińskiej podczas przejażdżek bryczkami po okolicy.

Od maja Park Kulturowy w Milewszczyźnie będzie otwarty przez 6 dni tygodniu.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Wtorek – Nieczynne
Środa – Piątek – 11.00 – 17.00

Sobota – Niedziela – 12.00 – 18.00
13.00 – uruchomienie skrzydeł wiatraka, zwiedzanie z przewodnikiem

Serdecznie Państwa zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content