Wystawa pn. „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku

14 stycznia 2019 roku odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej pn. „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”.

    Wystawa jest zwieńczeniem trwających kilka miesięcy badań architektoniczno – etnograficznych prowadzonych przez studentów Wydziału Architektury.  Zebrane prace składają się m.in. z serii fotografii obiektów o wartościach kulturowych, rysunków architektonicznych domów, układów i wystrojów wnętrz oraz spisanych rozmów z mieszkańcami wsi i ich wspomnień. Wszystkie te działania doprowadziły do stworzenia artystycznych kompozycji ukazujących piękno i duchowość naszej gminy. Ideą projektu było przekazanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Gminy Korycin, poznanie jej tradycji, historii, wartości duchowych i materialnych.

       Partnerami Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej w projekcie są: Gmina Korycin, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Podlaskie Travel oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

     Wystawę można oglądać w WOAK Białystok, przy ulicy Kilińskiego 8 w Białymstoku, do 2 lutego 2019 roku. Następnie prace studentów przyjadą do Korycina i będą do zobaczenia m.in. w budynku Urzędu Gminy Korycin.

    Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Wydział Architektury Politechniki Białostockiej od kilku lat prowadzą działania mające na celu promocję walorów turystycznych województwa podlaskiego. Jest to ciekawy projekt mający na celu pokazanie wartości kulturowych i etnograficzno-architektonicznych poszczególnych części naszego regionu. Projekt jest realizowany w ramach zajęć z przedmiotu Osadnictwo wiejskie – studium miejscowości gminnej. Efektem końcowym jest wystawa wielkoformatowych plansz ukazujących przestrzenno-kulturowe uroki wybranej miejscowości.

Zapraszamy do oglądania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content