Promowaliśmy „Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna” podczas konferencji w Białowieży

    Wójt Gminy Korycin – Mirosław Lech 13 września br. wziął udział w V Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” która odbyła się w Białowieży w dniach 13-14 września 2018 r. Tegoroczna konferencja obradowała pod hasłem: „2018 – dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe w 100-lecie odzyskania niepodległości”.

     Podczas konferencji Pan Wójt wygłosił referat pt. „Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna jako przykład wykorzystania dziedzictwa kulturowego dla rozwoju obszarów wiejskich”, w którym przedstawił nie tylko genezę powstania i obecne założenia serca Parku w Milewszczyźnie, ale także pokazał piękno całej Ziemi Korycińskiej oraz pozytywny wpływ, jaki mądre, wspólne i zgodne działania mieszkańców i samorządu wywierają na wszystkie dziedziny życia naszej gminy.

         W konferencji uczestniczyło ponad 150 naukowców, leśników, dyrektorów parków naukowych i krajobrazowych, samorządowców, przedsiębiorców i ekspertów. W dyskusji głos zabierali przedstawiciele kilkunastu instytucji naukowych z kraju i zagranicy.

    Konferencja obradowała pod patronatem honorowym: Polskiego Komitetu Narodowego ds. UNESCO, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Podlaskiego i Rektora Politechniki Białostockiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content