Najmłodsi mieszkańcy Gminy Korycin rozpoczęli edukację w nowym przedszkolu w Korycinie

     Spełniło się jedno z marzeń i najważniejszych priorytetów Gminy Korycin – 3 września 2018 roku uroczyście przecięliśmy wstęgę do pachnącego nowością, rozbudowanego, nowoczesnego i przyjaznego budynku przedszkola w Korycinie, w którym najmłodsi mieszkańcy naszej gminy rozpoczęli swoją przygodę z edukacją.

         Na uroczystym otwarciu bawili się mali i duzi mieszkańcy naszej gminy, z których prawie każdy był lub jest przedszkolakiem. Wstęgę przed wejściem do przedszkola oraz nowego placu zabaw, który powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Korycińskiej, wspólnie przecięli samorządowcy, duchowni, nauczyciele i oczywiście najważniejsze osoby tego dnia – nasze dzieci J

        Po wspólnym zwiedzaniu obiektu przedszkolnego wszyscy wyśmienicie się bawili podczas rodzinnego pikniku. A największymi fanami samochodu strażackiego, który znajduje się na nowym placu zabaw, okazali się Wójt Gminy z Księdzem Dziekanem i pani Olga Granacka – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

       Powrót do beztroski z  czasów dzieciństwa – bezcenne.

         Rozbudowa przedszkola była możliwa dzięki pozyskaniu w 2017 roku na ten cel środków finansowych z Programu INTERREG V-A Litwa – Polska, do którego złożyliśmy w wspólnie partnerem litewskim – Samorządem Birstonas wniosek na realizację projektu pn. „Transgraniczna Sieć Wczesnej Edukacji”. Działania w projekcie objęły przebudowę i rozbudowę przedszkola w Korycinie oraz zakup wyposażenia kuchni przedszkolnej i budowę nowego placu zabaw w przedszkolu w Birstonas. Odbyły się również wspólne warsztaty doskonalenia kompetencji dla nauczycieli po obu stronach granicy, pikniki rodzinne dla przedszkolaków, nauczycieli i rodziców. Pozwoliły one uczestnikom z obu krajów poznać siebie nawzajem, wymienić doświadczenia, a także wzmocnić więzi transgraniczne.

         Wartość przedsięwzięcia po obu stronach granicy wyniosła 998 187,95 EURO, w tym dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 848 459,75 EURO (85%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content