Dziewczyny z pasją – nasze mieszkanki płyną w Rejsie Niepodległości !!

       Ula Pochodowicz i Basia Skrzypko – dwie młodziutkie mieszkanki Gminy Korycin już za chwilę popłyną w Rejs Niepodległości jednym z najpiękniejszych polskich żaglowców – „Darem Młodzieży”. Będzie to podróż dookoła świata, która rozpoczęła się w maju i potrwa 10 miesięcy, a każdy z członków załogi uczestniczy w nim na pewnym etapie, który trwa miesiąc lub dwa. „Dar Młodzieży” wypłynął z Gdyni, po drodze zawinie zaś do portów m.in. w Lizbonie i Dakarze, opłynie Afrykę, dotrze do Azji. Kolejne przystanki to Vancouver, Los Angeles, Acapulco i docelowo Panama, gdzie uczestnicy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży i spotkają się z Papieżem Franciszkiem.

       O możliwość uczestnictwa w przygodzie życia ubiegały się setki osób z całego kraju, przechodząc dwu-stopniową rekrutację. Pierwszy etap polegał na przesłaniu zdjęcia lub krótkiego filmiku przedstawiającego piękno swojej małej ojczyzny. Na tym etapie zwyciężyć Uli pomogła nasza Truskawkowa Księżniczka – symbol Korycina, której pomnik znajduje się na naszym korycińskim Rynku. Drugim etapem był test z zakresu wiedzy żeglarskiej, historycznej i wykorzystania tematu morza w Biblii.

        Obydwie dziewczyny spisały się na medal i płyną w rejs dookoła świata 🙂 , który odbywa się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To także znakomita okazja do promowania naszej pięknej gminy na świecie, dlatego m.in. pomogliśmy naszym mieszkankom w zakupie sztormiaków i plecaków z herbem Gminy Korycin, by miały cząstkę naszej małej ojczyzny wciąż przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content