Było truskawkowo, festynowo i sportowo

     XXIII Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie – to już historia. Ostatni weekend czerwca upłynął pod znakiem świetnej zabawy zarówno dla miłośników sportu, jak i amatorów bardziej festynowego stylu spędzania czasu wolnego.

   Sobota – 23 czerwca to truskawkowy festyn sportowy z XXVII Półmaratonem Mlecznym, II Triathlonem Korycińskim, biegiem towarzyszącym na dystansie 5 km oraz biegami dzieci i młodzieży. Atrakcje sportowe dla każdego – od przedszkolaków poczynając, na zawodowych biegaczach kończąc.

        Nowością była Błotna Liga Mistrzów / Swampions Soccer League – czyli mecze piłki nożnej rozgrywane na błotnych boiskach. Zmagania turniejowe trwały dwa dni, a brało w nich udział ponad 20 drużyn z całego świata, zarówno męskich, jak i kobiecych. Podobało się nam tak bardzo, że zapraszamy na kolejne błotne rozgrywki do Korycina przez co najmniej kolejne 4 lata J

     Sobota to także oficjalne otwarcie i poświęcenie inwestycji pn. „Budowa plaży i infrastruktury towarzyszącej nad zalewem w Korycinie”, która powstała w wyniku współpracy transgranicznej Gminy Korycin z partnerem litewskim czyli Administracją Samorządu Rejonu Wileńskiego w ramach programu INTERREG Litwa – Polska. Jesteśmy przekonani, że tak fantastycznie zagospodarowanej plaży nie ma w całym w województwie podlaskim, a i w Polsce niewiele może się z nią równać.

     Niedziela – 24 czerwca to truskawkowy festyn rozrywkowy z naszymi sztandarowymi konkursami tj. jedzeniem truskawek na czas, najsmaczniejszym ciastem truskawkowym czy truskawkową rewią mody dla najmłodszych. Stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi, występy zespołów, „dmuchańce” i karuzele oraz wycieczki ciuchcią jak zwykle uatrakcyjniały czas spędzony w naszej pięknej gminie.

         Oczywiście nasze święto nie byłoby kompletne, gdyby nie odbyła się Wielka Bitwa Truskawkowa Korycin – reszta świata, w tym roku z udziałem gości z Białorusi, Ukrainy, Litwy, a nawet Ghany. Wspólne oglądanie meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Columbią poprzedziło występ gwiazdy wieczoru – Zenka Martyniuka z Zespołem Akcent, którego koncert przyciągnął tłumy zachwyconych słuchaczy. Widowiskowy pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami zakończyły nasze truskawkowe święto.

            Kolejne Dni Truskawki już za rok – do zobaczenia w Korycinie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content