Goście z Białorusi z wizytą w Gminie Korycin

           We wtorek – 22 maja 2018 roku odbyło się w Urzędzie Gminy Korycin spotkanie z 33 osobową białoruską delegacją, która przebywa w województwie podlaskim w ramach wizyty studyjnej. Tematem wiodącym trwającego tydzień pobytu jest „Rozwój terytorialny, zarządzanie projektami i planowanie w oparciu o udział społeczeństwa w UE: najlepsze doświadczenia Polski”, który realizowany jest w ramach programu finansowanego przez Unię Europejską pn. „Wsparcie rozwoju lokalnego w Republice Białorusi”.

      W czasie krótkiej wizyty w naszej gminie goście uczestniczyli w konferencji, podczas której Wójt – pan Mirosław Lech przedstawił specyfikę Gminy Korycin, jej szerokie działania inwestycyjne i promocyjne. Zapoznał delegację z najskuteczniejszymi rozwiązaniami wypracowanymi we współpracy władz samorządowych, jej jednostek organizacyjnych czy organizacji pozarządowych na rzecz lokalnej społeczności.

      Następnie odwiedzili Kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św. w Korycinie z cudownym obrazem Matki Boskiej Korycińskiej i otaczający go Park Plebański, a także  spacerowali po powstającym właśnie Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna, gdzie mieli okazję zobaczyć posadowienie konstrukcji zabytkowego wiatraka. Na koniec wizyty odwiedzili serowarnię pani Agnieszki Gremza z Szumowa, gdzie delektowali się niepowtarzalnym smakiem sera korycińskiego.

            Wrażenia z wizyty – absolutnie pozytywne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content