Wizyta Księdza Biskupa Henryka Ciereszko w Gminie Korycin

      Naszą gminę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej. Jest to druga wizyta Jego Ekscelencji w Urzędzie Gminy, pierwsza miała miejsce 5 lat temu – w maju 2013 roku.

    Jedną z ważnych form pełnienia posługi Biskupa jest kanoniczna wizytacja parafii. Nie są to zwykłe odwiedziny, lecz spotkanie pasterza Kościoła z parafialną wspólnotą. Biskup umacnia wiernych w wierze i miłości głosząc słowo Boże, sprawując sakramenty, spotykając się z całą wspólnotą, jak też posługującymi w niej grupami.

  Wizytacja kanoniczna ma na celu ożywienie życia parafii, usunięcie z niej ewentualnych nieprawidłowości oraz bezpośrednie spotkanie z duchowieństwem i wiernymi świeckimi parafii.

    Spotkanie Księdza Biskupa z pracownikami Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korycinie pełne było duszpasterskiej życzliwości i otwartości. Tą wizytą Jego Ekscelencja rozpoczął bardzo pracowity dzień odwiedzając również Szkołę Podstawową i Przedszkole w Korycinie, prywatnych przedsiębiorców z naszej gminy, chorych w ich prywatnych domach oraz w „Domu Gościnnym” w Dzięciołówce i w Domu Opieki „Zacisze” w Ostrej Górze, a także żyjących rodziców kapłanów pochodzących z naszej parafii. Ostatnim punktem było udzielenie sakramentu bierzmowania dla 30-osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content