BŁOTNA LIGA MISTRZÓW W KORYCINIE

     Gmina Korycin, która od wielu lat jest stolicą przepysznego sera korycińskiego i najsmaczniejszych na świecie truskawek, wkrótce stanie się również centrum najbardziej ekstremalnej wersji piłki nożnej czyli piłki błotnej.

      Pierwszy krok już uczyniliśmy – formalne podpisanie umowy o współpracy w zakresie wspólnej organizacji imprezy sportowej: Błotna Liga Mistrzów / Swampions Soccer League nastąpiło wczoraj – 13 marca 2018 roku. Gminę Korycin reprezentował pan Mirosław Lech –  Wójt Gminy, zaś Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI pan Piotr Bendiuk – Prezes Zarządu. Umowa zapewnia błotne atrakcje w Korycinie przez okres najbliższych pięciu lat, do 2022, a tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23-24 czerwca br. w ramach Ogólnopolskich Dni Truskawki.

        Błotna Liga Mistrzów to niepowtarzalne wydarzenie sportowe, propagujące zdrowy styl życia, integrację poprzez świetną zabawę, a także promujące niepowtarzane widoki, tradycje i klimat naszego województwa, gościnność i otwartość mieszkańców, z których słynie Gmina Korycin.

      Przewidujemy, że w rozgrywkach weźmie udział ponad 30 drużyn z całej Europy, które zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej. Każda drużyna składa się z minimum 8, a maksimum 12 zawodników i rozegra co najmniej 3 mecze grupowe. Zasady gry są podobne do tych w tradycyjnej piłce nożnej z jednym wyjątkiem: kto straci but – opuszcza boisko 🙂

    Wiosna tuż, błota do treningów na pewno nie zabraknie. Kompletujcie drużyny, szlifujcie formę, rezerwujcie mnóstwo dobrego humoru i do zobaczenia w czerwcu w Korycinie!!!!!

Piłka błotna – link do filmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content