Festiwal Dziedzictwa Kulturowego w strugach deszczu

      Niedzielny poranek powitał nas opadami deszczu, który nie ustawał nawet przez chwilę i towarzyszył uczestnikom i organizatorom Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego w Korycinie przez cały czas jego trwania. Jednak ani deszcz ani chłodniejsza pogoda nie odstraszyły entuzjastów dobrej zabawy. Pierwsza Korycińska Traktoriada – czyli odważni rolnicy na swych wspaniałych maszynach, z których najstarsza została wyprodukowana w 1947 roku oraz koncert gwiazdy – Zespołu HAPPYSAD przyciągnęły do Korycina widzów, którzy uzbrojeni w parasolki dzielnie kibicowali zawodnikom traktoriady i świetnie bawili się podczas koncertu.

       Wyścigi traktorów wygrał Michał Gremza z Szumowa (Gmina Korycin), kolejne dwa miejsca zajęli traktorzyści z Gminy Suchowola. Rywalizowali oni w konkurencjach: przejazd na czas, przejazd na czas slalomem, parkowanie wstecz do bramki oraz rzut widłami.

       Nie zabrakło również tradycyjnych konkurów serowych. O miano najlepszego dania z serem korycińskim rywalizowało 10 potraw. Laureatką została pani Krystyna Burak z Szumowa (Gmina Korycin), pozostałe dwa miejsca należały do pań, które przyjechały do Korycina z Rejonu Wileńskiego na Litwie. Za najsmaczniejszy ser w tym roku uznano wyrób pani Jolanty Głębockiej ze Skindzierza, zaś ser z największą ilością dziurek – aż 86 dziurek w plastrze sera o wymiarach 7×7 cm powstał w gospodarstwie pani Agnieszki Nietupskiej z Gorszczyzny (dokładne wyniki konkursów w załączeniu).

   Na scenie prezentowały się zespoły z Polski i Litwy m.in. rockowy zespół WALDWICK, kapela JAWOR z Litwy oraz wisienka na torcie – zespół HAPPYSAD, którego fantastyczny, bardzo energetyczny koncert przyćmił nawet padający deszcz. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni i dyskoteka z DJ.

      Festiwal Dziedzictwa Kulturowego został zorganizowany we współpracy z Rejonem Wileńskim na Litwie w ramach Programu Interreg Litwa – Polska, projekt pn. „Kultura i natura – rozwój turystyki transgranicznej w oparciu o wspólne dziedzictwo i współpracę”.

WYNIKI KONKURSÓW SEROWYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content