XXII Dni Truskawki w Korycinie – cieszmy się wspomnieniami

   Ostatni czerwcowy weekend upłynął pod znakiem truskawkowego święta – w Korycinie odbyły się XXII Ogólnopolskie Dni Truskawki. Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji: w sobotę premierę sztuki Aleksandra Fredry pt. „Damy i Huzary” w wykonaniu Korycińskiej Grupy Teatralnej (o której opowiemy w osobnym tekście); w niedzielę wystawy rolnicze i kiermasz handlowy, w tym produktów i wyrobów regionalnych, występy amatorskich zespołów artystycznych i folklorystycznych, gościnne pokazy tańca współczesnego, towarzyskiego i zespołów Gminy Korycin, konkursy truskawkowe z atrakcyjnymi nagrodami, karuzele, zabawy i konkursy dla najmłodszych.

     Największe zainteresowanie wzbudziła oczywiście Bitwa Truskawkowa „Korycin – Reszta Świata”, która już po raz czwarty zgromadziła uczestników oraz tłumy kibiców nie tylko z Podlasia czy z Polski, ale brali w niej udział również goście z Białorusi i Litwy. Gospodarze pod wodzą Wójta – Mirosław Lecha wystąpili tym razem w żółtych strojach; „reszcie świata” w strojach białych przewodził Maciej Żywno – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Bitwa bardzo szybko zatarła różnice w kolorach strojów obu drużyn, gdyż wszystkie stały się tak samo truskawkowo czerwone. Po zażartym boju oraz dogrywce, dzięki oklaskom publiczności, wygrała drużyna „reszty świata”, czym wyrównała ogólny wynik dotychczasowych walk na 2:2. Tłumnie zgromadzona publiczność także nie mogła czuć się bezpiecznie, gdyż owoce truskawkowe fruwały gęsto, a niektórzy oglądający po kilku minutach niewiele różnili się kolorem stroju od uczestników smakowitej wojny.

      Truskawkową bitwę porównuje się do hiszpańskiej Tomatiny, dla której co roku do miasta Bunol przyjeżdża około 30 000 osób z całego świata, a hiszpańskie Ministerstwo Turystyki uznało ją za święto o międzynarodowym walorze turystycznym.

       Gwiazdą wieczoru była rewelacyjna Patrycja Markowska, której fanów wystawiła na próbę pogoda, fundując zgromadzonym intensywne opady na początku koncertu. Występ Patrycji był jednak tak bardzo energetyczny, że po kilkunastu minutach po deszczu nie było nawet śladu, a zgromadzona publiczność mogła tańczyć i śpiewać do woli ze swoją idolką.

   Pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami zakończyły tegoroczną truskawkową fiestę w Korycinie, a my już teraz serdecznie zapraszamy do nas za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content