Spotkanie Wójta z młodzieżą gimnazjalną

     Wójt Gminy Korycin z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego zaprosił młodzież dwóch klas Gimnazjum w Korycinie na wycieczkę po Gminie Korycin.

       Spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja multimedialna przedstawiająca dokonania naszej gminy oraz planowane inwestycje na lata 2017-2018,  o których opowiedział gospodarz gminy. Następnie młodzież wyruszyła w objazd po naszych pięknych terenach poznając zarówno urokliwe przyrodniczo miejsca – jak Park Plebański, nasze zabytki (Kościół w Korycinie i w Bombli, Izba Regionalna w wiatraku), a także zapoznając się infrastrukturą komunalną gminy (np. stacje wodociągowe w Korycinie czy Długim Ługu, oczyszczalnia ścieków) oraz odwiedzając przedsiębiorców z naszego terenu (PHU KONAR Wojciech Stasiełuk w Skindzierzu, Dom Gościnny w Dzięciołówce). Zwieńczeniem całodniowej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek na plaży przy zalewie Szumowo-Olszynka.

      Była to pierwsza tego typu wycieczka, ale na pewno nie ostatnia. W planie są cykliczne spotkania Wójta z korycińską młodzieżą, aby przybliżyć im dokonania Gminy Korycin oraz zasady funkcjonowania samorządów w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content