Sportowa niedziela w Korycinie

        Niedziela – 4 czerwca – była świętem sportu w Korycinie. Tego dnia obyły się I Zawody Triatlonowe oraz XXVI Półmaraton Mleczny Korycin – Janów – Korycin. W triatlonie rywalizowało 50 zawodników, głównie z województwa podlaskiego, a laur zwycięzcy przypadł Bartoszowi Awruk z drużyny Nadaktywni Białystok, który najszybciej pokonał całą trasę. Z pań najlepsza okazała się Eliza Ostaszewska.

         Zawodnicy musieli zmierzyć się z pływaniem po zalewie w Korycinie na dystansie 475 metrów, jazdą na rowerze – 22,5 kilometra oraz biegiem po Parku Plebańskim o długości ponad 5 kilometrów. Nagrodą były m.in. truskawkowe medale i statuetki.

      Półmaraton wystartował o godzinie 11.30. O główną nagrodę – piękną korycińską krasulę walczyło około 70 zawodników z Polski i zagranicy. Pierwszy na mecie stawił się biegacz kenijski Henry Kemboi, kolejne miejsca na podium przypadły jego rodakom. Wśród pań również najszybsza była Kenijka – Stellah Jepngetich Barsosio.

       Najszybszym Polakiem okazał się Karol Krzyżanowski z Sołek koło Grajewa, który w Półmaratonie Mlecznym startował już po raz dziesiąty.

      Zwycięzca biegu, który zgodnie z regulaminem powinien zabrać ze sobą nagrodę główną – czyli krowę, zdecydował się zamienić ją na ekwiwalent pieniężny.

     Nie samym sportem człowiek żyje, więc aby wzmocnić siły zawodników oraz kibiców panie ze stowarzyszenia „Korycinianki” serwowały gofry, koktajle z truskawkami, a i pysznych serów korycińskich także nie zabrakło.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content