Wójt Gminy Korycin liderem w rankingu Samorządowy Menedżer Regionu

     Ranking samorządowych menedżerów regionu powstał na podstawie badania przeprowadzonego dla „Pulsu Biznesu”. To sami samorządowcy wskazują najlepiej zarządzających gminami w ich województwach. Biorą oni pod uwagę cztery kryteria: dobre zarządzanie finansami gminy (w tym pozyskiwanie funduszy zewnętrznych), sprawne zarządzanie oświatą, inwestowanie w infrastrukturę i efektywne budowanie aktywności społecznej.

       W roku 2016 liderami w województwie podlaskim zostali: Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku, Witold Liszkowski – Wójt Gminy Puńsk oraz Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin.

     Wysokie miejsce w rankingu cieszy tym bardziej, że wyboru dokonali sami samorządowcy, którzy kierowali się rzeczywistymi dokonaniami swoich kolegów. To sprawia, że często na podium są wójtowie niewielkich gmin, którzy nie mają do dyspozycji wielomiliardowych budżetów dużych aglomeracji miejskich, ale efektywnie i z korzyścią dla lokalnej społeczności dysponują kwotami kilkaset razy mniejszymi. Mieszkańcy gmin doceniają zaangażowanie swoich włodarzy, ponieważ wielu z wyróżnionych, podobnie jak Wójt naszej gminy, sprawują swoje funkcje od kilku kadencji.

            Serdecznie gratulujemy.

plus-biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content