Ogólnopolskie sukcesy Korycińskiej Grupy Teatralnej

    Korycińska Grupa Teatralna zdobyła pierwsze miejsce  i otrzymała nagrodę w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2016, który odbył się w dniach 29.09 – 02.10.2016 r. we Włocławku, a Pan Stanisław Szorc,aktor tej grupy otrzymał indywidualne wyróżnienie za najlepszą  kreację aktorską.

      Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”  odbywa się od 1979 roku. Jest to impreza o profilu artystycznym i metodycznym obejmująca swoim zasięgiem wszystkie województwa. Od 1994 r. na wniosek Seniorów przegląd odbywa się co dwa lata, a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie. Celem jego  jest zaprezentowanie dorobku artystycznego seniorów – solistów, duetów oraz zespołów. „ARS” stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowania tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych oraz oddziaływania na szersze kręgi społeczne poprzez upowszechnianie właściwych wzorców aktywnego spędzania wolnego czasu.

      XVII Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2016 miał po raz pierwszy wymiar międzypokoleniowy. Ideą Przeglądu jest integracja środowisk seniorskich z ludźmi młodego pokolenia. Do udziału w Przeglądzie zostały zaproszone międzypokoleniowe zespoły artystyczne i osoby indywidualne w 4 przestrzeniach twórczych: Muzyka, Taniec, Teatr i Folklor.
W przesłuchaniach wzięły udział 52 zespoły, 13 solistów i 1 duet z województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego oraz łódzkiego.

        Korycińska Grupa Teatralna powstała we wrześniu 2013 r., przygotowała i wystawiła następujące przedstawienia:

    „Ożenek” wg Mikołaja Gogola, „Betlejem polskie” wg Lucjana Rydla, „Pani Twardowska” i „Romantyczność” wg Adama Mickiewicza, „Igraszki z diabłem”  wg Jana Drdy w reżyserii Bernarda Bani.

   Ponadto w 2015 roku przygotowała spot reklamowy „Ziomki z Korycina” zapowiadający jubileuszowe XX Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie z największą atrakcją Wielką Bitwą Truskawkową „Korycin – reszta świata”.

     Ma za sobą  ponad 30 występów publicznych w Korycinie i innych placówkach kulturalno-oświatowych m.in. w Warszawie, Augustowie, Sokółce, Suchowoli, Bombli. Brała również  udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Scenicznym „Starsi Panowie Dwaj” w Solinie, w  Wojewódzkim Konkursie Teatrów Wiejskich w Łomży, w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, w obchodach Światowego Dnia Seniora w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W dniu 25 maja 2016 roku Korycińska Grupa Teatralna uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych ARS 2016 w Białymstoku i została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Przeglądu .

       28 sierpnia  br., w Zespole Pałacowo-Parkowym „Ostromecko” Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego  Seniorów „Artystyczny Generator”, który został zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora z siedzibą w Bydgoszczy oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na tym przeglądzie nasza grupa  zdobyła  najwyższą  nagrodę w kategorii Teatr.

      Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content