Drugie spotkanie w ramach międzynarodowego projektu miast bliźniaczych

     W dniach 15 – 20 września br. w ramach projektu „Sieć miast bliźniaczych – kształtowanie przyszłości europejskich wsi” delegacja z Gminy Korycina odwiedziła dwie włoskie gminy: Ortezzano i Gerano, położone w rejonie Marche. Partnerami w projekcie oprócz Polski i Włoch, są również Malta, Portugalia, Irlandia i Czechy.

       Podczas wyjazdu przedstawiciele naszej gminy uczestniczyli w kilku konferencjach, podczas których omawiano wspólne dla wszystkich krajów problemy takie jak: „Zarządzanie jakością usług w turystyce lokalnej”, „Dotychczasowe doświadczenia oraz polityka rozwoju agroturystyki” czy „Wytwarzanie oraz promocja produktów lokalnych”. Dodatkowo goście z zagranicy mogli „od kuchni” podpatrzeć, jak wytwarza się włoskie produkty regionalne np. lokalne salami czy pełne słońca brzoskwiniowe pyszności zamknięte w słoikach.

     Spróbować regionalnej włoskiej kuchni, domowego włoskiego wina i zobaczyć lokalną twórczość artystyczną uczestnicy projektu mogli podczas Festiwalu Wina w Ortezzano. Wójt Gminy Korycin – Mirosław Lech wspólnie z przedstawicielami tamtejszych władz wręczył nagrody dla producentów najlepszego wina w regionie, a wszystko to odbywało się w otoczeniu malowniczych krajobrazów włoskich gór.

       Kolejnym wymiernym efektem tej wizyty jest porozumienie zawarte przez Gminę Korycin z partnerami włoskimi i czeskimi dotyczące stworzenia wspólnego projektu z szeregiem różnorodnych działań skierowanych do młodzieży i seniorów.

    Gmina Korycin będzie gościła u siebie wszystkich partnerów projektu miast bliźniaczych w sierpniu 2017 roku podczas obchodów Dni Korycina i Święta Sera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content