XXV Półmaraton Mleczny Korycin – Janów – Korycin wygrali Kenijczycy

Na starcie XXV Półmaratonu Mlecznego stawiło się 87 biegaczy i 10 wózkowiczów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Po raz drugi stawkę zdominowali Kenijczycy. Zwycięzcą biegu został Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, który na przebiegnięcie całej trasy potrzebował zaledwie 1 godziny i 8 minut. Drugi na metę wbiegł kolejny Kenijczyk – Henry Kemboi z czasem 1;08.16, a trzeci był Ukrainiec Sergii Okseniuk (1:10.15). Najlepszy z Polaków – Andrzej Leończuk z Podlasia Białystok zajął piąte miejsce z czasem 1;11.57.

Wśród pań również dwa pierwsze miejsca zajęły biegaczki z Afryki.

Kenijczycy to sportowcy z Benedek Team z Debreczyna, którzy biegają w Europie w okresie letnim, zaś na zimę wracają do domu w Afryce. Sympatyczna korycińska krowa, która była nagrodą główną, została na zielonym pastwisku w Korycinie, zaś zwycięzca zadowolił się ekwiwalentem pieniężnym.

Wśród uczestników jubileuszowego Półmaratonu udział wzięli również mieszkańcy Powiatu Sokólskiego: 2-ch sportowców z Gminy Janów i po jednym z Sokółki i Szudziałowa.

Oprócz emocji sportowych nie zabrakło także innych atrakcji, w szczególności dla dzieci, które z okazji Dnia Dziecka mogły nauczyć się wędkować pod okiem prawdziwych zawodowców z Koła Wędkarskiego „Szuwarek”, zajadać się łakociami przygotowanymi przez członkinie Stowarzyszenia „Korycinianki” czy wziąć udział w zabawach plastycznych z animatorem.