Fantastyczna zabawa już za nami

Jubileuszowe XX Ogólnopolskie Dni Truskawki minęły zdecydowanie za szybko. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji przyciągnęły do Korycina tłumy mieszkańców, gości i przyjaciół naszej gminy. Przez cały dzień odbywały się truskawkowe konkursy m.in. na największą truskawkę, najsmaczniejsze ciasto czy też jedzenie truskawek na czas.

Do spróbowania przysmaków ze słonecznej Italii zachęcali przyjaciele z Ortezzano i Campofilone, z którymi Gmina Korycin w maju br. podpisała „Pakt o przyjaźni”. Na swoim stoisku częstowali przepysznym spaghetti, brzoskwiniami gotowanymi w winie czy lokalną kiełbasą. Spotkali się również, wspólnie z uczestnikami projektu „Ukraiński szlak samorządności”, z Wojewodą Podlaskim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego, Prezydentem Białegostoku i Wójtem Gminy Korycin na konferencji prasowej poświęconej perspektywom dalszej współpracy.

Najbardziej widowiskową częścią festynu była Bitwa Truskawkowa Korycin – Reszta Świata.

Uczestnicy bitwy otrzymali koszulki, spodenki i okulary ochronne: gospodarze w kolorze białym, a goście w żółtym. Korycin do boju prowadził Wójt – Mirosław Lech, po stronie gości dzielnie walczyli m.in. przedstawiciele Ukrainy i Włoch. Po wyczerpującej i pełnej poświęceń walce publiczność oklaskami zdecydowała, że tegoroczną bitwę wygrała Reszta Świata.

Gratulujemy i obiecujemy zacięty rewanż za rok.

Gwiazdami wieczoru, które porwały publiczność do wspólnej zabawy był Zespół Prymaki i Ewelina Lisowska.
[metaslider id=3213]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content