Uroczysta Sesja Rady Gminy z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego Gminy Korycin

     Uroczystą Sesją Rady Gminy połączoną z otwarciem zmodernizowanej drogi w Gorszczyźnie mieszkańcy Gminy Korycin uczcili 25 lat samorządności w Polsce. Gościem honorowym Sesji był Pan Andrzej Meyer – Wojewoda Podlaski, który wręczył pracownikom Urzędu Gminy Korycin złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, przyznane przez Prezydenta RP.

      Wójt Gminy Korycin Pan Mirosław Lech przypomniał osiągnięcia Gminy Korycin mówiąc m.in.: …”Zbudowaliśmy wspólnie zupełnie inny Korycin i należy się tym chwalić. Możemy służyć za przykład w konsekwentnych działaniach samorządowych w tworzeniu pięknej, małej ojczyzny. Jesteśmy jedną rodziną, jednym środowiskiem i wszystko robimy wspólnie i zgodnie. Tego też nam życzę na kolejne 25 lat”.

       Otwarcie i poświęcenie zmodernizowanej drogi w Gorszczyźnie zamykało obchody święta samorządności w naszej gminie. Nowa droga i stylowe oświetlenie to pierwszy etap tworzenia tematycznej wsi „Gorszczyzna – wieś korycińskiego sera”. W przyszłości powstaną jeszcze stylizowane, drewniane bramy wjazdowe oraz punkt rekreacyjno-turystyczny nad rzeką Kumiałką.

         Remont drogi gminnej w Gorszczyźnie został dofinansowany z programu wieloletniego pn. „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etao II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”
[metaslider id=3094]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content