Uroczystość wigilijna w Gminie Korycin

W dniu 22 grudnia 2014 roku w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie oraz w sali balowej „Biesiady Weselnej” w Kumiale odbyła się uroczystość wigilijna dla mieszkańców Gminy Korycin.

Wydarzenie rozpoczęło przedstawienie sztuki „Betlejem polskie” Lucjana Rydla w reżyserii Bernarda Bani – aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w wykonaniu grupy teatralnej „Seniorzy w działaniu” z Gminy Korycin. Następnie goście wyruszyli do „Biesiady Weselnej” w Kumiale, gdzie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Bernard Bobrukiewicz – organista z Parafii Marianowo w Bombli wraz ze scholą działającą przy Parafii Marianowo Bombli oraz dziecięca grupa wokalno-instrumentalna z GOKSiT w Korycinie.

Uczestnikami wigilii byli seniorzy z terenu naszej gminy, przedstawiciele instytucji i organizacji ściśle współpracujących z Gminą Korycin, pracownicy Urzędu Gminy i gminnych jednostek organizacyjnych, księża z Parafii w Korycinie i Bombli oraz dzieci i młodzież z grup artystycznych i drużyn sportowych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie (około 320 osób). Uroczystość zakończyła się wspólnym ubieraniem choinki przez dzieci i młodzież oraz wizytą Św. Mikołaja, który wręczył wszystkim upominki w postaci pięknych, witrażowych aniołów.

[metaslider id=2768]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content